Oprogramowanie sklepu internetowego

Obecnie, kiedy wiele firm przenosi swoją działalność do internetu, a sklepy online rosną jak grzyby po deszczu, zwiększa się konkurencja i coraz trudniej się przebić. Nie oznacza to, że nie powinno się próbować. Dobry pomysł zawsze się obroni. Jeśli myślimy o sklepie internetowym, trzeba zdecydować się na jedną z dwóch opcji: albo postawić na atrakcyjny asortyment, jakiego pełno, ale zaoferować konkurencyjne ceny, a tym samym zarabiać na bardzo niskich marżach, no i dobrze sklep wypozycjonować, lub znaleźć niszę i zaadresować sklep do konkretnej grupy odbiorców. W tym ostatnim wypadku liczy się pomysł. Oto kilka inspiracji.

1. Sklep z akcesoriami dla pracujących zdalnie

Najlepiej, aby było w nim wszystko to, co może się przydać podczas pracy zdalnej, począwszy od mebli, poprzez odzież, aż po przydatny sprzęt, oświetlenie, czy gadżety. Wszystko wskazuje na to, że praca zdalna jeszcze długo zagości w naszych domach, a kto wie, czy nie na stałe. Ludzi takich jest tysiące i chętnie zajrzą do takiego sklepu, który pomoże lepiej im tę pracę zorganizować, zaoferuje niebanalne rozwiązania. Warto przy tym zadać sobie nieco trudu i poszukać rzeczy oryginalnych i funkcjonalnych, które rzeczywiście ułatwią życie zawodowe na ograniczonej przestrzeni. Można skupić się też na określonej dziedzinie i otworzyć sklep z domowymi ubraniami do pracy zdalnej, które będą na tyle wygodne, że dobrze będziemy się w nich czuli, a jednocześnie na tyle reprezentacyjne, że nasz wizerunek w kamerce internetowej na tym nie ucierpi. Można skupić się też wyłącznie na przydatnych gadżetach. 

2. Sklep z funkcjonalnymi i oryginalnymi gadżetami do domu w stylu slow design

Slow design jest obecnie bardzo modne. To tworzenie niebanalnych aranżacji wnętrz w oparciu o lokalną unikatową produkcję. Może to być rękodzieło, np. oryginalne makramy, narzuty na łóżko, dywaniki, unikalne meble, rzeczy zrobione z materiałów pochodzących z recyklingu. Trzeba stawiać w takim sklepie na produkty naturalne i niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. To dobry pomysł szczególnie dla osób kreatywnych, które same tworzą, lub znają takie osoby. Oryginalne obrusy, malowane ręcznie szkło, czy ceramika, unikalne drobiazgi, w tym ozdoby świąteczne wykonane ręcznie to rzeczy, które do takiego sklepu będą pasowały, ale nie tylko takie. W tym wypadku liczy się pomysł. Oczywiście unikatowa rzecz musi mieć swoją cenę. W tym sklepie może nie będzie od razu dużych obrotów, ale zysk wcale nie musi być mały. 

3. Sklep z ubraniami unisex

Coraz więcej osób zainteresowanych jest neutralnością płciową i równością płci. Dla takich klientów można przygotować odpowiedni asortyment, który będzie pasował zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mogą to być czapki, szaliki, czy skarpetki. Warto, aby rzeczy te były niebanalne, kolorowe, np. para skarpet z tym samym motywem przewodnim, różniących się kolorami, bo kto powiedział, że skarpety zawsze muszą być do pary?  Można też postawić na dziecięce ciuszki w kolorach neutralnych, lub będących umiejętnym połączeniem niebieskiego z różowym. 

4. Sklep z artykułami do życia zgodnie z zasadą zero waste

W sklepie takim mogą być rzeczy, które sprawią, że będziemy produkowali mniej śmieci, np. szklane słomki, lniane woreczki na warzywa, czy chleb, materiałowe torby na zakupy itp. Mogą być w nim też przedmioty, którym nada się drugie życie, odrestaurowane meble, przerobiona lub raz założona odzież, np. ubranka do chrztu, czy suknie ślubne. To również dobry pomysł dla osób kreatywnych, które potrafią wyczarować przydatny przedmiot z niczego. Przykładem może być nadanie drugiego życia słoikom, z których tworzy się przyprawniki, pojemniki na cukier, czy mąkę, wazony, lub ozdoby. 

5. Sklep z akcesoriami do domowej uprawy warzyw i ziół na balkonie

Coraz więcej osób pragnie odżywiać się produktami naturalnymi i zainteresowana jest domową uprawą warzyw, owoców, czy ziół. W takim sklepie powinno znaleźć się wszystko, co może to umożliwić, nie tylko nasiona, czy doniczki. Warto zadbać o to, by do każdej paczki nasion dołączyć praktyczne wskazówki odnośnie warunków uprawy, pielęgnacji oraz ciekawostek typu, jakie sąsiedztwo dla danej rośliny będzie wskazane, a jakiego unikać. Niezależnie od tego można sprzedawać broszury, czy poradniki odnośnie uprawy warzyw w naturalny sposób na małej powierzchni. Osoby, które odwiedzą taki sklep, chętnie też kupią odpowiednie narzędzia, które mogą im się przydać, wartościową ziemię, czy odżywki, a nawet odzież do pracy w domowym ogródku. Sklep taki musi oferować wszystko to, czego może poszukiwać kompletny laik, który chce uprawiać domowy ogródek. 

To tylko wybrane pomysły na sklep, które wpisują się w aktualne trendy życia. Trzeba pamiętać jednak o tym, że aby przedsięwzięcie takie się powiodło, nie wystarczy dobry pomysł, ale też poznanie potrzeb swoich potencjalnych klientów i zaoferowanie im tego. Konieczna jest też dobra promocja sklepu, szczególnie w początkowej fazie oraz zabiegi umożliwiające osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce internetowej. 

Czytaj dalej

Każda szanująca się działalność sprzedażowa powinna mieć w posiadaniu sklep internetowy. Jest to niezwykle istotne w dobie współczesnych czasów, gdzie sprzedaż online często stanowi nawet największą część obrotów sklepu. Jeśli myślisz o rozpoczęciu sprzedaży online, ale nie masz pojęcia od czego zacząć, przeczytaj ten poradnik i zdobądź podstawową wiedzę, która umożliwi założenie sklepu internetowego.

Najpierw zdecyduj, czym chcesz handlować

Podstawową kwestią jest zdecydowanie czym dokładnie ma się zajmować nasz sklep internetowy. Najlepiej, gdyby sprzedaż online oscylowała wokół jednej kategorii produktów. Oczywiście najważniejsze jest dokładne wymyślenie tematyki sklepu i przedmiotów jego sprzedaży. Istnieje bardzo wiele branż, w których sklepu ściśle konkurują ze sobą, co nadaje nieco trudności w rozpoczęciu pracy w owej tematyce. Najlepiej brać pod uwagę pomysłu innowacyjne, takie, w których niewiele osób próbowało swoich sił. W tym wypadku warto przemyśleć mniej konkurencyjnie wewnętrznie branże. Dodatkowo, można wziąć pod uwagę jaki towar może okazać się przełomowy w pewnych problemach oraz w jaki sposób może coś rozwinąć. Im lepiej przemyślany pomysł tym lepiej. Sam towar może już być kluczem do częściowego sukcesu. Warto spędzić nad tym pewną ilość czasu, by pomysł był jak najlepiej trafiony.

Po wyborze idealnej tematyki sprzedaży należy rozejrzeć się za hurtownią. Najważniejsze, by hurtownia spełniała kilka kluczowych wymagań:

 • Ustal cen towarów, warunków rozliczenia i innych dodatkowych opłat.
 • Możliwość wynegocjowanie najlepszych dla siebie warunków,
 • Możliwość pobrania i przeanalizowania oferty hurtowni,
 • Możliwość importu produktów z hurtowni.

Hurtownia dodatkowo odciąża firmę i pozwala jej skupić się na ważniejszych dla niej zagadnieniach. Istotne jest także, by istniał płynny kontakt z hurtownią, w razie różnych nieprzyjemności. Wybór odpowiedniej hurtowni stanowi podstawowy wymóg prawidłowego funkcjonowania sklepu.

Wybór pomocnej platformy e-commerce

Ważnym punktem w założeniu sklepu internetowego jest skorzystanie z platformy e-commerce. Oczywiście należy wcześniej dobrać ją odpowiednio pod siebie. Takie platformy mają w swoich zasobach pewne rozwiązania. Warto zastanowić się nad platformami SEO-friendly, czyli takimi, które dają wiele możliwości, takich jak ustawienie przyjaznych adresów URL, określanie nagłówków h1, wdrożenie linków kanonicznych czy zapobieganie duplikacji treści. To wszystko przyczynia się do optymalizacji pod pozycjonowanie stron. Wprowadzenie zmian optymalizacyjnych powinno być możliwe dla każdego administratora z poziomu CMS.

Doskonałym przykładem jest sky-shop.pl. Jest to platforma e-commerce dająca szansę na stworzenie sklepu internetowego w kilka dni. Posiada panel administracyjny, z którego poziomu można koordynować sklep oraz edytować jego wygląd. Dodatkowo dzięki takiej platformie można rozwinąć swoją sprzedaż nie tylko w obszarze własnego sklepu internetowego, ale także innych witryn, takich jak Allegro, eBay czy popularny ostatnio Marketplace na Facebooku. Platformy typu sky-shop.pl są idealne dla ludzi, nie mających pojęcia o programowaniu i pisaniu stron internetowych. Dodatkowo, dzięki skorzystaniu z takich usług można korzystać z firm kurierskich i wielu form płatności. 

Projekt wizualny strony internetowej

Wizytówką własnego sklepu jest przede wszystkim intuicyjny, spójny i przejrzysty wygląd. W dzisiejszych czasach króluje minimalizm, dzięki któremu użytkownikowi łatwo odnaleźć się na stronie internetowej. Ważne, by na wierzchu zostały umieszczone wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, takie jak kontakt, kategorie sprzedaży, opcje dostawy, kody rabatowe i dostępność towaru. Istotne są także detale, takie jak przejrzysta czcionka, poprawnie dobrany kolorystycznie szablon czy zdjęcia dobrej jakości. To wszystko nadaje profesjonalizmu i wzbudza zaufanie u potencjalnego klienta. Nie można zapominać o tych szczegółach, gdyż składają się one na jedną całość i nadają pierwszego wrażenia. Strona internetowa powinna zatem posiadać zarówno nawigację jak i banery w dobrej jakości.

Warto mieć zanadrzu dobrego fotografa, który wykona zdjęcia dobrej jakości. W celu odpowiedniej obróbki trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli na edycję zdjęć bez ich kompresji i utraty jakości. Większość czołowych programów takich jak Adobe Photoshop posiada płatną licencję, jednakże dla firm często nie jest to problemem. Istnieją także mniej popularne programy, w których można zmienić rozmiar zdjęcia bez kompresji obrazu. Do takich należy na przykład paint.net. Wielu grafików obrabia obrazy także w Gimpie czy Canvie. Warto pamiętać, iż dobrej jakości zdjęcia są wizytówką całego sklepu, a przede wszystkim towaru, którym chcemy handlować.

Bardzo ważnym elementem funkcjonowania sklepu są opisy – warto zatem zatrudnić osobę z lekkim piórem, której zasady CEO nie są obce. Odpowiedni opis nie jest jedynie zlepkiem dobrze dobranych słów, a przede wszystkim ma na celu pozycjonowanie strony dzięki odpowiednim hasłom kluczowym gwarantującym wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Najczęściej wyszukiwane słowa związane z danym produktem można znaleźć między innymi na portalu Senuto.

Metody płatności

Jednym z ważnych czynników dla klienta jest rozszerzona oferta typów płatności za zakupy. Przede wszystkim warto zadbać o płatność online, taką jak popularny w Polsce BLIK, Apple Pay czy Google Pay. Oczywiście opcja przelewów z banków internetowych również musi być dostępna. Niektórzy preferują jednak przesyłki pobraniowe, więc warto pomyśleć także o płatności gotówką czy kartą przy odbiorze. Odpowiednie metody płatności są także korzyścią dla sprzedającego. Pozwala to na szybkie zwrócenie nieudanych płatności, ale także usprawnia politykę zwrotów i reklamacji.

Regulamin i prywatność

Sklep powinien mieć odpowiednio przygotowany regulamin i politykę prywatności. Jest to codzienny standard każdego ze sklepów. Można zrobić to samemu, jednak bezpieczniej jest skorzystać z usług zajmujących się tym firm, dzięki czemu będzie to poprawnie skonstruowane. 

Czytaj dalej

Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. W obecnych czasach coraz więcej osób robi zakupy przez internet, nie wychodząc z domu. Rosnące zapotrzebowanie na e-sklepy stwarza nowe możliwości dla młodych przedsiębiorców, umożliwia rozwój własnego biznesu. Założenie sklepu internetowego nie jest trudne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, ale często poważnym ograniczeniem jest brak miejsca na przechowywanie towaru. W takim wypadku dobrą opcją jest dropshipping. Co to jest i na czym polega to rozwiązanie?

Dropshipping – co to znaczy?

Aby sklep internetowy miał szanse na rozwój, ważne jest znalezienie niszy na rynku, pozyskanie klientów oraz dobrej jakości asortyment, w odpowiedniej ilości. Dropshipping to model sprzedażowy, dzięki któremu sprzedawca nie musi posiadać towaru. Jego rolą jest pośredniczenie w sprzedaży i zbieranie zamówień. Towar magazynowany jest w hurtowni lub bezpośrednio u producenta, i to w ich gestii leżą sprawy logistyczne, tzn. pakowanie i wysyłka towaru. Zasada działania dropshipping jest prosta. Wygląda tak:

 • Klient zamawia towar w sklepie internetowym,
 • Dane o złożenie zamówienia przekazywane są do hurtowni (w zależności od rozwiązania zajmuje się tym sprzedawca lub system automatycznie przekazuje taką informacje),
 • Hurtownia paskuje towar i wysyła bezpośrednio do klienta.

Dropshipping można wykorzystać do prowadzenia własnego sklepu, ale nadaje się również do sprzedaży na serwisach aukcyjnych tj. allegro czy OLX. To dobry sposób na zdobycie klientów.

Zalety dropshippingu

Dropshipping to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoja działalność w e-biznesie. Pozwala zyskać klientów i wypromować markę, a przy tym nie wymaga dużych nakładów finansowych. Dropshipping umożliwia pracę w domu, w dowolnym wymiarze czasu. To korzystne rozwiązanie, umożliwiające łączenie obowiązków domowych z pracą. Może być również formą dorobienia do pensji. Pracować można z każdego miejsca w kraju czy na świecie. Dropshipping pozwala poznać preferencje klientów, umożliwia skupienie się w późniejszym czasie na wybranym asortymencie i założenie samodzielnego biznesu. Główne zalety dropshippingu to:

 • Niskie koszy rozpoczęcia działalności – nie trzeba ponosić kosztów wynajmu magazynu, kosztów zatrudniania osób zajmujących się pakowaniem i wysyłką zamówień.
 • Brak konieczności przechowywanie towaru – odpadają koszty wynajmu magazynu, nie trzeba martwić się, gdzie przetrzymać sprzedawany asortyment.
 • Brak konieczności inwentaryzacji – tym zajmuje się hurtownia, która musi dokonać corocznej kontroli ilość towaru.
 • Hurtownia przesyła zdjęcie towarów – klient nie musi organizować oraz ponosić kosztów profesjonalnej sesji fotograficznej.
 • Elastyczność lokalizacji – nie trzeba przywiązywać się do jednego miejsca, z łatwości można zmienić miejsce pracy czy zamieszkania. Hurtownia może znajdować się z zupełnie innym mieście niż właściciel sklepu internetowego
 • Mnisze ryzyko inwestycyjne – w przypadku rozwiązania sklepu, nie trzeba martwić się zbytem towaru.

Słabe strony dropshippingu

Oprócz licznych zalet, dropshipping ma również kilka wad, o których warto wspomnieć. Do głównych można zaliczyć:

 • Problem ze zwrotami – zwroty trafiają do sprzedawcy, ponieważ to z nim klient zawiera umowę kupna-sprzedaży. Hurtownia zgodnie z prawem nie ma obowiązku przyjąć zwrotów. Coraz częściej jednak dostawcy wychodzą naprzeciw sprzedawcom i zgadzają się na zwroty towarów. Warto ustalić to na początku i zawrzeć w umowie.
 • Wszelki pretensje np. za opóźnienie w dostawie, uszkodzenie czy źle zapakowany towar trafiają do sprzedawcy. Aby tego uniknąć, należy wybrać sprawdzoną hurtownie, która nie ma problemu z wywiązywaniem się ze swoich zobowiązań.
 • Zdjęcie produktów – hurtownie wysyłają takie same zdjęcia dla wszystkich swoich klientów, dlatego nie ma tu mowy o unikalności. Podobnie wygląda sytuacja z opisami, które trafiają do wszystkich współpracowników. Utrudnia to zbudowanie marki, wymaga większych nakładów na reklamę.
 • Niższa marża – korzystając z dropshippingu należy się licząc z niższą marzą niż w przypadku posiadania własnego magazynu. Warto wynegocjować jak najkorzystniejszą marżę z hurtownią, warto również obserwować rynek i narzucić taką marże, która przyciągnie klientów, a jednocześnie pozwoli na zarobek.
 • Brak kontroli na procesami logistycznymi i jakością towaru – na te spawy ma wpływ hurtownia, dostawca nie może kontrolować jakości towaru czy procesu pakowania i wysyłki.
 • Duża konkurencja – to poważna sprawa, która utrudnia zdobycie klientów. Warto postawić na reklamę i znaleźć coś, co pozwoli wyróżnić się na tle rynku.

Jak zacząć działać w dropshippingu?

Aby rozpocząć swoją przygodę z dropshippingiem należy założyć sklep internetowy. Można to zrobić korzystając z rozwiązań, jakie oferują oprogramowania dla sklepów internetowych. Warto założyć działalność gospodarczą, ponieważ ułatwia to znalezienie hurtowni, która z która będziemy chcieli nawiązać współpracę. Kolejnym krokiem jest wybór dostawcy i ustalanie zasad współpracy. Niektóre oprogramowania oferują integracje z hurtowniami, dzięki temu można automatycznie pobierać i aktualizować produkty do e-sklepu. W tym momencie można już rozpocząć sprzedaż. Koszty działalności w dropshippingu nie są wysokie. Obejmują założenie działalności gospodarczej, prowadzenie księgowości, opłacanie ZUSu. Należy doliczyć jeszcze opłaty jednorazowe, np. zakup pieczątek, koszty potrzebnego oprogramowania, opłaty na korzystanie z portali aukcyjnych. Sprzedawca musi pamiętać, że jego obowiązkiem jest wystawnie dokumentów zakupu. Można to robić za pomocą kasy fiskalnej lub wystawiać faktury imienne i wysyłać do klienta drogą mailową. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej hurtowni, która ma szeroki, dobrej jakości towar, dotrzymuje terminów i dba o szybkę realizacje zamówień. Decydując się na określonego dostawcę, należy podpisać umowę, w której zostaną zawarte wszystkie ważne elementy, m.in. rozpatrywanie reklamacji, czas wysyłki, zwroty towarów. Umowa będzie również zabezpieczeniem dla obu stron. W dropshippingu ważną funkcję pełni reklama, dlatego należy podjąć szereg działań, które pozwolą wypromować sklep. Można do tego celu wykorzystać media społecznościowe, kompanie AdWords, SEO, reklamy graficzne w Google czy nawiązać współpracę z blogerami. Możliwości jest dużo, warto wybrać kilka, które pomogą zaistnieć na rynku.

Gotowe integracje z hurtowniami

Gotowe integracje z hurtowniami są bardzo korzystnym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić czas i nawiązać kontakt z wieloma hurtowniami i producentami z różnych branż. Integracja pozwala wyeliminować ręczne dodawanie i opisywanie produktów, które pochłania mnóstwo czasu. Oprogramowania oferujące integracje z hurtowniami zapewniają automatyczną aktualizację cen, zdjęć i stanów produktów. Eliminuje to problem braku towaru, który zakupił klient, pozwala zyskać dobrą opinię i zaufanie klientów. W czasie integracji z hurtownią można dokładnie określić zasady współpracy, formy dostawy towarów oraz częstotliwość aktualizacji. Dobre oprogramowania oferują automatyczną wysyłkę zamówień na adres mailowy hurtowni, co pozwala zaoszczędzić czas, a także przyśpiesza proces realizacji zamówień i usprawnia zarządzanie sklepem.

Dropshipping to ciekawa opcja na założenie własnego biznesu. Warto się nią zainteresować, koszty jej założenia są naprawdę niewielki. Zarobki są zależne od atrakcyjności sprzedawanego towaru, zaangażowania oraz odpowiedniego wypromowania e-sklepu.

Czytaj dalej

Sklep internetowy to rozwiązanie dla przedsiębiorców stawiających na nowoczesne technologie i rozumiejących potrzeby współczesnego klienta. Dzięki szerokiemu asortymentowi sklepu internetowego ma on szansę stać się jednym z ulubionych dla szeregu internautów i okazać się wspaniale prosperującym biznesem, przynoszącym satysfakcję. Warto jednak zastanowić się nad otwarciem takiego taniego sklepu poprzez zaufaną i renomowaną platformę. Ciekawym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na skorzystanie z oferty Sky-Shop.pl

Dlaczego warto jest postawić na sklep internetowy?

Kupowanie przez Internet należy do opcji zyskujących szerokie grono zwolenników. Wynika to głównie z prostoty i szybkości dokonywania takich zakupów. Asortyment potrafi natomiast zaskakiwać pomysłowością i daje możliwość wyszukiwania oryginalnych przedmiotów. Szczególnie często przez strony internetowe zamawia się obuwie, dodatki, biżuterię oraz ubrania, równie popularne są też płyty i gadżety muzyczne.

Atrakcyjny design sklepu

Szata graficzna to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po odwiedzeniu witryny internetowej. Z tego powodu każdy właściciel powinien maksymalnie zadbać o odpowiedni interfejs oraz prezentację produktów. To dzięki temu klient szybko potrafi zdecydować się na zakup i dodać rzecz do koszyka. Nie wszyscy jednak chcą projektować swoją stronę. W przypadku oprogramowania Sky-Shop.pl można zamówić spersonalizowany szablon dopasowany do danego sklepu i zawierający logo czy banery z nazwą. Istnieje także szeroki wybór gotowych i możliwych do spersonalizowania szablonów, w których można zmieniać kolory, dodawać banery oraz logo. Układ graficzny bez problemu będzie wyświetlał się na dużych ekranach komputerowych oraz tych mniejszych, należących do urządzeń przenośnych, takich jak tablety oraz smartfony. Dzięki temu każdy użytkownik bez problemu będzie mógł zapoznać się z ofertą.

Po kliknięciu w wybrany produkt otrzymuje się natomiast wszystkie niezbędne informacje w przejrzystej formie. Tym bardziej skłania to do zakupu, gdyż w przypadku utrudnionego znalezienia np. informacji o zastosowanym materiale czy rozmiarze, istnieje większa szansa na zrezygnowanie z zakupów. Obok wyświetlać mogą się także niedawno przeglądane produkty, oferty czasowe, wyjątkowe promocje oraz podobne produkty i proponowane akcesoria warte obejrzenia.

Współpraca z hurtowniami

Ponad 239 producentów i dystrybutorów nawiązało już stałą współpracę ze Sky-Shopem. Sprawia to, że prowadzenie sklepu internetowego jest jeszcze prostsze i wymaga poświęcania mniejszej uwagi do wprowadzania informacji o produktach czy załączaniu zdjęć do oferty. Automatycznej zmianie ulegają ceny czy ilość dostępnego towaru poprzez zintegrowanie z aktualnymi informacjami pochodzącymi z hurtowni. Oznacza to korzyści dla prowadzącego sklep, którego nie zaskoczą już żadne zmiany dokonywane przez producentów.

Połączenie z Allegro

Poprzez możliwość importu aukcji jako produktów dostępnych w sklepie oraz zarządzania dostępnymi aukcjami z poziomu sklepu internetowego prowadzenie sprzedaży wysyłkowej działać będzie jeszcze sprawniej. Zarządzanie osobno kontem Allegro może przynosić pewne trudności i pochłaniać więcej czasu, stąd postawienie na taką integrację jest strzałem w dziesiątkę i gwarantuje lepszą produktywność. Możliwa jest prosta zmiana ilości dostępnego towaru, cen czy ponowne wystawianie produktów.

Bezpieczeństwo kluczem

Szczególnie dopiero rozpoczynający przygodę z biznesem chcą mieć poczucie bezpieczeństwa. Nikt nie chce być pozostawiony sam na sam z jakimikolwiek problemami i awariami, które przecież mogą się zdarzyć. Platforma Sky-Shop posiada specjalistycznych konsultantów, którzy dostępni są codziennie aby odpowiadać na nurtujące pytania i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Całodobowo pracuje też monitorowanie działalności witryn, dzięki czemu zawsze wiadomo, że sklepy pracują bez zakłóceń. W razie wystąpienia nagłych awarii uruchamia się także specjalną infolinię dostępną poza standardowymi godzinami pracy.

Zareklamowanie strony

Także narzędzia reklamowe dostępne są dzięki Sky-Shop. Wyskakujące okienka Pop-Upnewsletter wysyłany regularnie na adres email czy powiadomienia na SMS to tylko część z oferowanych możliwości. Sky-Shop dba również o pozycjonowanie strony i zadbanie o zasady SEO, przez co jeszcze więcej osób wyświetla stronę internetową po wyszukaniu frazy w wyszukiwarce.

Poprzez założenie taniego sklepu internetowego można nabyć obycia w prowadzeniu biznesu i zarobić pieniądze. W obecnych czasach z każdym rokiem wzrasta popularność zakupów online, w związku z tym inwestowanie w ten sektor jest szczególnie polecane. Poprzez zastosowanie odpowiedniej reklamy i przyciągnięcie sporej liczby osób, można być pewnym odniesienia sukcesu. Postaw na platformę Sky-Shop.pl i ciesz się dobrze działającym sklepem, o którym zawsze marzyłeś!

 

Czytaj dalej

Wykupienie domeny, hostingu i sam pomysł na sklep internetowy to nie wszystko, aby zapewnić mu odpowiednie powodzenie. Przeglądając wyniki wyszukiwania, internauta zaledwie w ułamkach sekund decyduje o tym, czy pozostać na stronie i zapoznać się z jej ofertą, czy też przejść dalej. Nie jest zatem żadną tajemnicą, że wtedy nie zgłębia interesujących informacji na jego temat, a jedynie ocenia go pobieżnie. Na podstawie tego, co widzi. Jak zatem skłonić go, aby pozostał dłużej z nami? Sprawdźmy.

Sklep online – czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Dobre pierwsze wrażenie jest nieodłączne, jeśli chcemy komukolwiek coś sprzedać. Nikt przecież nie będzie przeglądał naszej oferty, gdy już po pierwszym rzucie oka, sklep nie budzi jego zainteresowania i zaufania. Większość ludzi to wzrokowcy, dlatego warto dopasować sklep do tego, aby przypadł im gustom. Dobrym sposobem na stwierdzenie tego, czy nasz sklep wygląda dobrze jest postawienie sobie pytania, czy sami zrobilibyśmy w nim zakupy. Jeśli tak, to świetnie! Przyciągniemy grupę docelową, która będzie z nami spójna i nasz sklep ma większe szanse na sukces. W przypadku, gdy nawet my sami nie zrobiliśmy zakupów w swoim sklepie, to może oznaczać tylko jedno – najwyższa pora na zmiany!

Dopasowana koncepcja graficzna

Sklep internetowy powinien posiadać atrakcyjny i nienachalny layout. Ma on nawiązywać do charakteru firmy i produktów, które ona sprzedaje, jednak nie może on ich przyćmiewać. Przecież to nie on jest na sprzedaż! Pamiętaj, aby nie dać ponieść się fantazji i nie popełnić błędów początkujących twórców stron internetowych. Przerost formy nad treścią zdecydowanie nie jest wskazany przy kreowaniu strony internetowej sklepu.

Ważne jest także, aby nieco wyróżnić się z tłumu. Jeśli Twój sklep będzie wyglądał jak tysiące innych, to nie masz co liczyć na znaczące zyski. Wykorzystaj nazwę swojego biznesu, stwórz maskotkę firmową, nadaj mu nieco indywidualizmu, a zobaczysz, że klienci chętniej będą nie tylko Cię odwiedzać, ale również powracać.

Czytaj dalej

Cena sklepu internetowego tak naprawdę uzależniona jest w dużej mierze od tego, jakie moduły musimy w nim wdrożyć. W dzisiejszych czasach założenie profesjonalnego sklepu internetowego może kosztować od 1000 do nawet 20 000 zł. Pamiętać należy jednak o tym, że w wielu przypadkach jest to koszt jednorazowy, chyba że mamy do czynienia z abonamentem, który w Polsce cieszy się z miesiąca na miesiąc coraz większym zainteresowaniem. Można oczywiście założyć sklep online na darmowym oprogramowaniu, jednak nie jest to za dobre rozwiązanie dla osób, które poważnie myślą o swoim biznesie.

Koszty sklepu internetowego na abonament

Abonament to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które nie chcą wydawać pieniędzy na specjalistyczne oprogramowanie. W dzisiejszych czasach, aby uruchomić swój własny sklep internetowy można skorzystać z jednej z dostępnych sklepowych platform e-commerce. Gotowy sklep to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza dla osób początkujących, które nie mają zbyt wysokich funduszy na rozkręcenie swojego e-biznesu. Najtańszy abonament można nabyć już od 100 zł miesięcznie.

Założenie sklepu internetowego na platformie Sky Shop

Bardzo wygodnym i niesłychanie szybkim rozwiązaniem jest założenie sklepu internetowego na platformie Sky Shop, która zaspokoi oczekiwania zarówno dużych przedsiębiorców, jak i również osoby, które planują założyć stosunkowo niewielki sklep internetowy. Najtańszy pakiet Basic kosztuje 99 zł miesięcznie i umożliwia nam wystawienie 15 000 produktów. W tej cenie otrzymujemy 2GB na pliki, dzięki czemu bez żadnego większego problemu uruchomimy tradycyjny sklep online. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak pakiet Business, który za 179 zł (miesięcznie) umożliwia nam wystawienie 75 000 produktów i otrzymujemy aż 10GB wolnej przestrzeni na pliki. Dynamicznie rozwijające się sklepy internetowe powinny z kolei wybrać pakiet Supreme, który dostępny jest za 299 zł miesięcznie. W największym pakiecie otrzymujemy 30GB wolnej przestrzeni i możemy wystawić aż 200 000 produktów. Osoby, które nie wiedzą jeszcze jakie rozwiązanie wybrać mają możliwość przetestowania sklepu całkowicie za darmo.

Ile kosztuje sklep OnLine

Prowadząc sklep musimy liczyć się nie tylko z kosztami oprogramowania. Jest wiele innych kosztów które musimy rozważyć. Przeczytamy o nich więcej blogu platformy Sky-Shop: Ile kosztuje sklep online?

Czytaj dalej

Założenie profesjonalnego sklepu internetowego to dopiero połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest również jego prawidłowe prowadzenie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak prawidłowo zaopiekować się swoim sklepem online, aby przynosił jak największy dochód.

Po pierwsze uczciwość

Prowadząc swój własny sklep internetowy należy pamiętać o tym, aby być zawsze uczciwym. Warto przedstawiać prawdziwe opisy produktów i rzeczywiste zdjęcia sprzedawanych towarów. W dzisiejszych czasach niestety bardzo wielu sprzedawców próbuje przedstawić sprzedawane produkty w jak najkorzystniejszym świetle ukrywając wady techniczne. Nawet gdy nie będziemy robić żadnych problemów z reklamacją i zwrotem pieniędzy, to negatywne opinie zawsze pozostają na długo w świadomości klientów. Dobry sklep online, powinien wypracować sobie pozytywną markę już na samym starcie, dzięki czemu będzie można zbudować grono zaufanych i wiernych klientów.


Sprawdź e-book i dowiedz się – Jak prowadzić sklep internetowy – krok po kroku.


Porządny system wymiany opinii

Każdy nowoczesny sklep internetowy powinien posiadać porządny system wymiany opinii. W dzisiejszych czasach sklepy online są tak naprawdę obustronną platformą komunikacyjną, dlatego też warto zadbać o to, aby nasz sklep umożliwiał pozostawienie opinii klientów na temat poszczególnych produktach. W chwili obecnej system wymiany opinii to najskuteczniejszy środek, aby zwiększyć zaufanie w oczach nowych klientów i co najważniejsze, aby dowiedzieć się czego nasi klienci potrzebują i co warto poprawić.

Błyskawiczna dostawa towaru

Prowadzenie sklepu internetowego polega również na zapewnieniu swoim klientom szybkiej dostawy na terenie całego kraju. Jeżeli systematycznie wysyłamy bardzo dużo przedmiotów, to warto podpisać umowę z doświadczoną firmą kurierską. Dzięki takiej umowie nie tylko otrzymamy lepsze stawki, ale co najważniejsze będziemy mieć pewność, że nasz towar dotrze na miejsce szybko i w idealnym stanie. Jeżeli nie zadbamy o transport na wysokim poziomie, to niestety możemy stracić wielu klientów, nawet gdy będziemy oferować najlepsze produkty i najniższe ceny na rynku.

Czytaj dalej

Decyzja o założeniu własnego sklepu internetowego zawsze związana jest z występowaniem kilku wątpliwości. Zwłaszcza na samym początku ważne jest zachowanie ostrożności. Dotyczy to przede wszystkim wyboru odpowiedniej platformy sprzedażowej. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających prowadzenie działalności e-commerce. Do najpopularniejszych oraz najbardziej opłacalnych należy sklep na abonament, pozwalający na uzyskanie dostępu do wielu funkcjonalności.

Niskie raty miesięczne

Rozkręcanie biznesu internetowego wymaga posiadania odpowiedniego budżetu. U wielu początkujących sprzedawców jest on stosunkowo ograniczony, dlatego każda okazja do zaoszczędzenia godna jest uwagi. Nie zawsze konieczne jest przeznaczenie ogromnych środków finansowych na samo postawienie sklepu od zera. Sklep z hostingiem może być opłacany stosunkowo niskim abonamentem miesięcznym, który może być dostosowany do możliwości każdego nowego sprzedawcy. Zaoszczędzoną w ten sposób gotówkę można natomiast przeznaczyć na promowanie i rozwijanie własnej marki. W abonament wliczane są niemal wszystkie aspekty związane z utrzymywaniem sklepu, wliczając w to rozbudowane systemy integracji z hurtowniami czy firmami kurierskimi.

Utrzymanie i rozwój w ramach abonamentu

W funkcjonowaniu każdego sklepu internetowego kluczową rolę odgrywa sprawna infrastruktura serwerowa. Wybór sprawdzonego dostawcy opłacanego w systemie abonamentowym daje gwarancję wysokiego poziomu dostępności do wszystkich usług. Dzięki temu klienci mogą skorzystać z ofert przedstawionych na stronach sklepu internetowego oraz składać zamówienia przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. Każdy prowadzony w ten sposób sklep z hostingiem jest również na bieżąco rozwijany i aktualizowany, dzięki czemu sprzedawca ma dostęp do wszystkich nowoczesnych rozwiązań e-commerce, za które opłaty wliczone są w wysokość abonamentu. Daje to również gwarancję pełnego wsparcia technicznego ze strony programistów i grafików, których właściciel sklepu może w każdej chwili poprosić o pomoc.

Czytaj dalej